Leśna przyroda

dzięci na łonie natury

W dniu 07.06.21r ( poniedziałek) nasz przedszkolny ogród zamienił się w las a w nim mnóstwo zwierząt oraz grzybów, a to za sprawą interakcyjnych zajęć edukacyjnych pt. „ Leśna przygoda” . Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek dotyczących fauny i flory naszych lasów. Zadaniem dzieci było rozpoznać zwierzęta i grzyby znajdujące się na naszych terenach, oczywiście poradziły sobie z tym znakomicie. Każdy przedszkolak miał możliwość odbicia wybranego przez siebie śladu zwierząt w piaskownicy. Zabawa ruchowa „ Odszukaj grzybka” sprawiła olbrzymią radość. Odbył się również pokaz owadów a na zakończenie posadziliśmy w naszym ogrodzie drzewko - lipę, którą nazwaliśmy „Pisarzem”. Zajęcia okazały się bardzo cennym źródłem wiedzy. Dziękujemy!!!

Małgorzata Powroźnik