Procedura kontaktów z rodzicami w stanie zagrożenia epidemicznego.

Załącznik Nr 5
do Zarządzenia Nr 13 /2020 Dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 4 w MZS nr 1
w Gorlicach z dnia: 31 sierpnia 2020 r.

PROCEDURA KONTAKTÓW Z RODZICAMI W STANIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 4 W GORLICACH

1. Rodzic/opiekun prawny chcąc przekazać istotne informacje na temat dziecka dla wychowawcy powinien skontaktować się telefonicznie lub z wykorzystaniem innych środków komunikacji elektronicznej, tak by do minimum ograniczyć kontakt bezpośredni.
2. W szczególnych sytuacjach nauczyciele/rodzice zobowiązani są zachować dystans społeczny miedzy sobą w każdej przestrzeni placówki wynoszącym min. 1,5 m.
3. Pracownicy, którzy przebywają w przestrzeni wspólnej, w której znajdują się rodzice/opiekunowie prawni, mają obowiązek zakrywać nos i usta.
4. Rodzice/opiekunowie prawni mają obowiązek zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników Przedszkola jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszących 1,5 m.
5. Na terenie Przedszkola mogą odbywać się zebrania z rodzicami z zachowaniem wszelkich środków ostrożności polegających na:.
• w zebraniu nie mogą uczestniczyć dzieci,
• na zebranie przychodzi jeden przedstawiciel dziecka. Wejście na teren placówki jest możliwy po wykonaniu pomiaru temperatury, które ma na celu zachowanie zasad bezpieczeństwa w związku z wprowadzonym stanem pandemii. Brak poddania się pomiarowi oznacza, że osoba nie zostanie wpuszczona na zebranie,
• jeżeli temperatura jest wyższa niż 37,2⁰C osoba ta również nie może uczestniczyć w zebraniu,
• rodzic/opiekun prawny musi być wyposażony w środki ochrony osobistej zasłaniające nos i usta (m.in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
• osoby uczestniczące w zebraniu zajmują wyznaczone miejsca z zachowaniem odstępu od kolejnego rodzica co najmniej 1,5 m,
• wchodząc do przedszkola na zebranie i wychodząc z niego należy zachować dystans społeczny min. 1,5 m od innej osoby.
6. Rodzic/opiekun prawny wchodzący na zebranie zobowiązany jest do podpisania oświadczenia, którego wzór stanowi załącznik do niniejszej procedury.

Do pobrania: