Dnia 22 kwietnia  w naszym przedszkolu obchodzony był światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego święta przedszkolaki  cały tydzień zgłębiały temat dbania o środowisko i otaczającej nas przyrody.  W tym dniu starszaki obejrzały prezentację multimedialną " Jak dziś pomóc planecie Ziemi" , młodsze dzieci film edukacyjny " Śniegusie ratują planetę". Wszyscy dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat naszej planety - Ziemi. Były też ekozadania, zagadki o tematyce ekologicznej np." Kto do ciebie mówi?" oraz zabawy ruchowe " Pomoc dla Ziemi",  "Segregujemy śmieci" itp. Dzieci wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w recyklingowym pokazie mody, a na  zakończenie złożyły uroczyste przyrzeczenie Ekoprzedszkolaka. Teraz już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku, sadzić drzewa oraz pielęgnować rośliny.