Przejdź do treści
4
Przejdź do stopki

Interaktywne warsztaty przyrodnicze "Mali odkrywcy zwierząt" - "Agama Brodata - jaszczurka czy smok?"

Interaktywne warsztaty przyrodnicze

Treść

Po uroczystej akademii “Pożegnania starszaków” na przedszkolaki czekało jeszcze wiele atrakcji. Wsród nich były między innymi interaktywne warsztaty przyrodnicze oraz piknik w ogrodzie przedszkolnym.

Na początek odwiedził nas niezwykły gość z odległej Australii - jaszczurka – Agama Brodata o imieniu Gerwuś. Wzbudziła ona ogromne emocje i oczarowała naszych przedszkolaków swoim zachowaniem. Choć na pierwszy rzut oka Gerwuś wyglądał jak miniaturowy Smok Wawelski, z którego paszczy za chwilę może zacząć buchać ogień, okazał się stworzeniem bardzo przyjaznym.
Opiekun tego niezwykłego zwierzątka opowiedział nam wiele ciekawych historii o jego życiu i zwyczajach. Najlepszą atrakcją była możliwość dotknięcia jaszczurki, pogłaskania i wykonania zdjęcia. Dzieci przełamały swój lęk i uprzedzenia, odkryły, że może ona być świetnym kompanem człowieka.

Popołudnie to czas mile spędzony w naszym przedszkolnym ogrodzie. Nie brakowało zabaw na zjeżdżalniach, huśtawkach, domkach, gry w krykieta, kręcenia hula hoopem i wiele wiele innych. Niespodzianką na pikniku  był wóz food truckowy jednej z gorlickich pizzerii, z którego serwowana była pyszna pizza oraz lemoniada.

Dla wszystkich przedszkolaków – wspaniałych i bezpiecznych wakacyjnych przygód!!! Do zobaczenia we wrześniu…!

70321