Przejdź do treści
4
Przejdź do stopki

Tradycyjne wróżby i bal andrzejkowy w naszym przedszkolu

Tradycyjne wróżby i bal andrzejkowy w naszym przedszkolu

Treść

„ Święty Andrzej ci ukaże,
co ci los przyniesie w darze.”

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i poznać swoją przyszłość. 
Właśnie z tego powodu w czwartek 24  listopada, wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej, a we wtorek 29 listopada w tradycyjnych wróżbach andrzejkowych

Przychodząc w czwartek na bal do przedszkola, każdy z nas przyniósł ze sobą piękny kostium - nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, baletnic, czarodziejów, strażaków, supermanów i innych bajkowych postaci. Sale, które każdego dnia służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne świec, papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, balonów i serpentyn. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Dopełnieniem czwartkowego balu andrzejkowego były pokazy najprawdziwszej magii. Wtorek natomiast obfitował we wróżby i zabawy przewidujące naszą przyszłość. Na zakoczenie tego wyjątkowego dnia dzieci wzieły udział w seansie filmowym w kinie sferycznym. 
Film pt. "Nasi przjaciele zwierzęta" przybliżył dzieciom różne środowiska życia zwierząt i w ciekawy sposób zapoznał z wybranymi z gatunkami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych wydarzeń.

49191