Wigilia w przedszkolu

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, łańcuchy choinkowe itp.

W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadziły nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.

O wyznaczonej godzinie w sali zebrały się wszystkie dzieci, Pan Dyrektor, Rada Rodziców, personel przedszkola oraz Pani Kierownik, która złożyła dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały kolędy, następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i wspólnie zjedli tradycyjne wigilijne potrawy.