Akcja „Bezpieczne dziecko”

W dniu 20.04.23r w ramach akcji „Bezpieczne dziecko” grupa starszaków brała udział w zajęciach prowadzonych przez Strażników Miejskich z Gorlic. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat „Jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym”. Przypomniały sobie numery alarmowe, wygląd i znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz niektórych znaków drogowych. Poznały w co jest wyposażony ubiór strażnika i do czego służą prezentowane akcesoria. Dobrym doświadczeniem dzieci był udział w zabawie do którego wykorzystano zestaw edukacyjny „Autochodzik”. Po zabawie przedszkolaki zgodnie doszły do wniosku, iż ruch drogowy wcale nie jest taki prosty i łatwy. Na zakończenie każdy otrzymał niespodziankę w postaci odblasku oraz kolorowanki.

Głównym celem prowadzonej akcji było uświadomienie przedszkolakom podstawowych zasad bezpieczeństwa.