Obchody „Dnia Patrona”, Koncert w Szkole Muzycznej

W ramach obchodów „Dnia Patrona – I. Łukasiewicza” w dniu 16 maja  starszaki z grupy III i IV odwiedziły Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicach. Pogłębiły swoją wiedzę na temat działalności i dokonań twórcy pierwszej na świecie ulicznej lampy naftowej, którym był właśnie Łukasiewicz. Obejrzały eksponaty związane z jego pobytem i pracą farmaceutyczną w naszym mieście: alembik aptekarski do destylacji ropy, naczynia i sprzęt laboratoryjny, kolekcję lamp, miniatury świdrów wiertniczych, bogaty zestaw produktów naftowych, itp. Wysłuchały ciekawej prelekcji wygłoszonej przez kustosza muzeum. Dzieci aktywnie włączały się do dyskusji, odpowiadały na zadawane pytania, zaskakiwały znajomością faktów, związanych z postacią tego wielkiego wynalazcy i prekursora przemysłu naftowego. Ponadto przedszkolaki wykonały piękne girlandy, którymi udekorowały pomnik I. Łukasiewicza przy ulicy Kościuszki oraz kapliczkę w miejscu, gdzie zapłonęła pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa.

„Jak to miło, jak wesoło, gdy muzyka brzmi wokoło”-  koncert w Szkole Muzycznej.

Dnia 16.05.2023r. dzieci z grupy III i IV miło  spędziły czas w Szkole Muzycznej im. I J. Paderewskiego w Gorlicach. Miały możliwość uczestniczenia w koncercie swoich starszych kolegów.  Poznały budowę, wygląd i brzmienie różnych instrumentów muzycznych: klawiszowych, strunowych, dętych i perkusyjnych. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności gry na fortepianie, flecie, saksofonie, skrzypcach, gitarze, akordeonie. Wszystkim szczególnie podobał się pokaz gry na perkusji oraz na ksylofonie. Przedszkolaki zostały zaproszone do udziału w „dniu otwartym” oraz do rozwijania swoich talentów muzycznych właśnie w tej szkole.