Przejdź do treści
4
Przejdź do stopki

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Treść

"Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak. 

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w ciągu roku, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W tym dniu wszystkie dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe.

Obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu rozpoczęły się już w środę 31 maja warsztatami przyrodniczymi pod nazwą „Mali odkrywcy zwierząt”, których bohaterką była świnka morska rasy skinny. Małe zwierzątko zachwyciło dzieci. Prowadzący warsztaty przekazał dzieciom wiele cennych informacji na temat życia i zwyczajów świnek morskich. Przedszkolaki miały możliwość pogłaskać i nakarmić zwierzątko oraz poznać jego ulubione przysmaki.

1 czerwca to bardzo ważny dzień w życiu każdego dziecka. Właśnie tego dnia nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto – Dzień Dziecka.  Na początek fascynującego dnia każdy przedszkolak rozkoszował się smakiem pysznych lodów, aby mieć energię do dalszej zabawy. W tym roku tematem przewodnim obchodów święta dzieci była tematyka piracka i morska.

Ogród przedszkolny stał się miejscem doskonałej zabawy z piratami i piratkami. Zabawę poprowadziły zaproszone animatorki. Piękne stroje dzieci oraz animatorek uświetniły ten dzień i przeniosły nas w najprawdziwszy piracki klimat. Były zagadki, ukryte listy, najprawdziwsza mapa skarbów oraz mnóstwo świetnej zabawy.

Dzieci chętnie brały udział w zabawach, grach i zaaranżowanych tańcach. W trakcie zabawy musiały rozwiązać wiele zadań wymagających sprytu, zwinności i dobrego głosu do śpiewania i różnych okrzyków, by na końcu podróży dotrzeć do ukrytego skarbu Kapitana Fiorda. Z wizytą do przedszkolaków przybyła także olbrzymia maskotka królika Bugsa, która zatańczyła z dziećmi radosną Makarenę.

W trakcie zabawy nasze przedszkole odwiedził jeszcze jeden wyjątkowy gość –burmistrz Gorlic – pan Łukasz Bałajewicz, który złożył przedszkolom serdeczne życzenia z okazji ich święta i wręczył piękne kolorowanki, przedstawiające różne ciekawe miejsca z naszych Gorlic.

Po pysznym obiedzie kontynuowaliśmy wesołą zabawę w ogrodzie przedszkolnym, nie zabrakło gier, pląsów i zabaw zręcznościowych. Uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków był najlepszym podsumowaniem dzisiejszego dnia.

Kontynuacją obchodów Dnia Dziecka były warsztaty 3D, które odbyły się w piątek 2 czerwca. Kreatywne warsztaty z wykorzystaniem drukarek 3D wprowadziły dzieci we wszystkie tajniki druku 3D. Zajęcia zagwarantowały dzieciom praktyczną naukę oraz satysfakcję z samodzielnie zaprojektowanego i wydrukowanego przedmiotu. Młodszym dzieciom zaproponowano programowanie robotów Photon. To była super zabawa w nowoczesnym stylu.

Obchody Dnia Dziecka był także okazją do rozstrzygnięcia zorganizowanego w naszym przedszkolu konkurs plastycznego pt. „Bohaterowie ulubionych bajek – bajkowe kukiełki”. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody oraz dyplomy. Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzicom za stworzenie tak pięknych kukiełek i trud włożony w ich przygotowanie.

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim naszym przedszkolakom uśmiechu na twarzy, radości w sercu i spełnienia najskrytszych marzeń. 

64102