Teatrzyk pt. „Bajka o smutnej Petroneli”

Podczas całego roku szkolnego dzieci z naszego przedszkola mają możliwość wzięcia udziału
w różnego rodzaju przedstawieniach teatralnych. Uczestnicząc w teatrzykach jako widz dziecko może żywo reagować na to co dzieje się na scenie, uczy się kulturalnego zachowania podczas występów, przeżywa losy bohaterów, dokonuje oceny ich postępowania, odróżnia dobro od zła.

W czwartek 9 listopada nasi podopieczni mieli możliwość obejrzenia teatrzyku pt. „Bajka o smutnej Petroneli” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach (popularnie zwanego „Górką”),
z którym współpracuje nasze przedszkole. Barwne dekoracje, ciekawe stroje i utwory muzyczne przeniosły dzieci w baśniowy świat, zaciekawiły, ale również zachęciły do uważnego uczestnictwa w przedstawieniu. Gromkie brawa były wyrazem zadowolenia i uznania dla aktorów. Uczniowie liceum po zakończonym występie mieli również możliwość spędzić czas z naszymi przedszkolakami, pobawić się, porozmawiać, pomóc w pracach plastycznych oraz wrócić wspomnieniami do dawno minionych lat dzieciństwa.