„Miś jest potrzebny, gdy pada deszczyk,

gdy zimno na dworze, gdy łapie nas dreszczyk.

Miś do zabawy, do przytulania,

miś cały w sobie jest do kochania…”

24 listopada tradycyjnie obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszaki, a każdy z nich był inny i wyjątkowy. Misie towarzyszyły dzieciom podczas śpiewania, słuchania tekstów literackich, rozwiązywania zagadek, oglądania bajek. Wśród wielu atrakcji zaplanowanych na ten dzień znalazły się; konkursy „Misie jedzą miodek”, „Co robi miś” itp., tory przeszkód, budowanie gawry z przyrządów gimnastycznych i klocków, zabawy ruchowe oraz taneczne przy utworach „Jadą, jadą misie”, „Misie szare ” itp. z misiami w roli głównej. Największą jednak niespodzianką było zapalenie świeczek na torcie, specjalnie upieczonym na tę okazję. Tort był tak duży, że misiowi wystarczyło porcji, aby poczęstować wszystkich gości. Ciasto nie tylko wyglądało pięknie, ale smakowało wyśmienicie. Mamy nadzieję, że misiowe przyjęcie pozostanie we wspomnieniach przedszkolaków na długi czas.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom za ogromne zaangażowanie i przygotowanie prac plastycznych nt. „Mój ulubiony miś”. Wszystkie wykonane misie wyróżniają się inwencją twórczą, bogatą wyobraźnią i kreatywnością. Zapraszamy do oglądania wystawy.