Spotkanie wigilijne

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas najpiękniejsze, najcieplejsze oraz przepełnione radością chwile. Już z początkiem grudnia nasze przedszkolaki brały czynny udział w przygotowaniach do spotkania wigilijnego. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal  i wykonywania choinkowych ozdób, dzieci uczyły się wierszy i kolęd bożonarodzeniowych.

W miniony wtorek-19 grudnia wszystkie przedszkolaki w odświętnych strojach z niecierpliwością oczekiwały na wspólny, wigilijny obiad. Uroczystość rozpoczęła p. Kierownik Przedszkola- Ewa Przybyłowicz witając dzieci, wychowawców, pracowników przedszkola, a także zaproszonych gości: Dyrektora MZS Nr 1- p. Waldemara Pyznara oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Bożonarodzeniowy klimat dopełniły wspólnie zaśpiewane przez dzieci pastorałki oraz dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość tradycji i świątecznych zwyczajów lecz, co najważniejsze, wzmacniają  bliskie relacje. Bo przedszkole to przecież drugi dom, w którym nawiązujemy przyjaźnie, czujemy się dobrze i bezpiecznie.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim tak bardzo cennego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym nowym roku.