Przejdź do treści
4
Przejdź do stopki

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Treść

„Dziś dla babci słońce mamy

i całuski dla dziadziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa

i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego w tym tygodniu dzieci z naszego przedszkola gościły swoje babcie oraz dziadków na uroczystości z okazji ich święta.

Jako pierwsza, we wtorek 23 stycznia, uroczysty Dzień Babci i Dziadka obchodziła grupa IV czyli „Słoneczka”. W środę swoje spotkanie z babciami i dziadkami miały grupa maluszków („Misiaczki”) oraz grupa średniaków („Pszczółki”). Czwartek natomiast był dniem, w którym nasze przedszkole licznie odwiedziły babcie i dziadkowie dzieci z grupy IV („Tygrysków”).

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się ich doczekać. Licznie przybyli babcie i dziadkowie, mogli podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. Brawom nie było końca. Nie jednej babci i dziadkowi łza wzruszenia zakręciła się w oku. Każdy wnuczek i wnuczka wręczył dziadkom własnoręcznie wykonaną laurkę lub drobny upominek. Na koniec przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek.

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności i samych pięknych chwil.

Galeria zdjęć:

Grupa I - Misiaczki

Grupa II - Pszczółki

Grupa III - Tygryski

Grupa IV - Słoneczka

 

61495