Przejdź do treści
4
Przejdź do stopki

„Nie taki tłusty czwartek”

„Nie taki tłusty czwartek”

Treść

8 lutego, tradycyjnie, jak co roku, obchodzony był w naszym przedszkolu Tłusty Czwartek. To okazja do zakończenia „z przytupem” karnawałowego czasu. Co roku dzień ten ma też odmienny charakter i temat przewodni.„Tłusty”? Nieeeee! Tym razem hasłem przewodnim było: „Nie taki tłusty czwartek!”, a więc w tym dniu modne było wszystko co zdrowe, fit i sportowe J. Dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola ubrali się w tym dniu na sportowo. Dodatkiem do sportowych strojów stały się kolorowe skarpetki i fantazyjne fryzury. Pojawiła się nawet „Fit-pączkarnia”, w której królowały przyniesione przez dzieci i rodziców zdrowe fit-pączki.

Tradycją stało się również zapraszanie na tą uroczystość przedstawicieli władz miasta, w tym pana burmistrza Rafała Kuklę, radnych  oraz przedstawicieli społeczności lokalnej. Przedszkolaki ze wszystkich grup wprowadziły nas w radosny nastrój połączony z aktywnością fizyczną. Nie zabrakło wierszy, piosenek i tańców promujących ruch i ćwiczenia fizyczne. Na zakończenie występów dzieci z grupy czwartej zorganizowały pokaz „Pączkowych dyscyplin sportowych”.

Dopełnienie wydarzeń tego wyjątkowego dnia były odwiedziny Pana Skarpetki, który zaprosił wszystkie przedszkolaki na wyjątkowe zajęcia muzyczno-ruchowe. Były tańce, ćwiczenia, zabawy rytmiczne, bańki mydlane, kolorowe światła i gra na różnych instrumentach. Zachwyt w oczach dzieci i ich zaangażowanie w zabawy muzyczno-ruchowe były najlepszym podsumowaniem tych radosnych warsztatów.

Od samego rana w powietrzu w przedszkolu unosił się oczywiście zapach pączków.W myśl staropolskiego przysłowia, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło, obowiązkowo na podwieczorek skosztowaliśmy tych pysznych pączków, upieczonych przez nasze panie kucharki. Wiadomo, jakaś nagroda za te wszystkie ćwiczenia i spalone kalorie wszystkim się należała ;).

Ten słodki karnawałowy dzień sprawił najmłodszym wiele radości, ale również był okazją do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych staropolskich zwyczajów. To było naprawdę wyjątkowe wydarzenie w naszym przedszkolu! Już nie możemy doczekać się kolejnego Tłustego Czwartku…

Zobacz również galerię zdjęć: Warsztaty z Panem Skarpetką.

61495