„Żyj z przyrodą w zgodzie”

W dniu 18.04.24 r przedszkolaki aktywnie włączyły się w akcję pod hasłem „Gorlickie  Dni Dla Klimatu”. Z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do sadzenia drzewek, które zostały przekazane przez partnerów tej akcji: Miasto Gorlice, MZK, MPGK, TLC, EMPOL. Drzewka znalazły nowe miejsce na terenie ogrodu przedszkolnego. Dzieci  obiecały się, że będą o nie dbać, aby wyrosły i chroniły przed słońcem w upalne dni.

Kontynuacją tematu ekologii były obchody „Dnia Ziemi”. Podczas tego dnia przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety. Poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. Oglądały filmy edukacyjne pt. „Kodeks Małego Ekologa”, „Karolek i Dzień Ziemi”, „Ola i Dzień Ziemi”.  Oprócz tego uczestniczyły w zabawach ruchowych, eksperymentalnych  itp. Wykonały również prace plastyczne „Ekoplaneta”, „Nasza Ziemia”, „Ekotorby” itp. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.