Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, radości i wielu niespodzianek…Tak też było w minionym tygodniu.

Świętowanie rozpoczęliśmy w poniedziałek biorąc udział w X edycji ogólnopolskiego maratonu przedszkolaków pod hasłem ,,Sprintem do maratonu- sprintem do zdrowia”.  W tym dniu grupa III i IV  uczestniczyły w ,,imprezach biegowych”, w których przedszkolaki wykazały się ogromną determinacją pokonując wyznaczony dystans. Natomiast dla grupy I i II zorganizowano gry i zabawy ruchowe oraz konkurencje sportowe w ogrodzie przedszkolnym.

We wtorek wyruszyliśmy na wycieczkę do indiańskiej wioski - Hokka Hey! Jednak zanim dotarliśmy na miejsce odwiedziliśmy restaurację ,,Stary Dworzec”, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia stacji kolejowej, która zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Będąc już w Kunowej odwiedziliśmy mini zoo, w którym zobaczyliśmy posłusznego kangurka, brykającą kózkę, śnieżnobiałą lamę oraz kolorowe papugi. Następnie dzieci zamieniły się w prawdziwych Indian... i tak pod przewodnictwem indiańskiego wodza uczestniczyły w zabawach i konkursach na świeżym powietrzu. Ogromną radość wśród przedszkolaków wzbudziła przejażdżka konna oraz dmuchańce, których nie mogło zabraknąć w tym dniu. Na koniec zaserwowano kiełbaskę z grilla, którą wszyscy się zajadali.

Ale to nie koniec atrakcji… we środę nasze przedszkole odwiedziła bohaterka dziecięcych bajeczek KICIA KOCIA, która umiliła warsztaty czytelnicze prowadzone przez właściciela gorlickiej księgarni ,,Mieszko”. Każdy miał okazję przybić symboliczną ,,piątkę” z maskotką.

Obiad w tym dniu smakował wyjątkowo, a była nim pizza z ulubionymi dodatkami i lemoniada zaserwowana prosto z foodtrucka… MNIAM! Po południu odbyły się Czarodziejskie Animacje, podczas których dzieci uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną, rozgrywkach sportowych, tańcach przy dziecięcych przebojach. Największą frajdą okazało się  łapanie baniek mydlanych w rozmiarze XXL unoszących się w powietrzu.

To były wspaniałe dni, co można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.