Pożegnanie starszaków

Dzień Rodziny był w grupach III i IV także okazją do uroczystego pożegnania dzieci kończących edukację przedszkola i odchodzących do szkoły. To szczególne wydarzenie zgromadziło dzieci, rodziców oraz kadrę przedszkola, aby wspólnie celebrować zakończenie roku szkolnego i pożegnać naszych najstarszych wychowanków, którzy już wkrótce rozpoczną swoją przygodę w szkole podstawowej. Najważniejszą częścią akademii były występy naszych małych artystów. Dzieci zaprezentowały przygotowane z dużym zaangażowaniem piosenki i wiersze. Dzieci kończące przedszkole zostały także uhonorowane pamiątkowymi dyplomami oraz książkami.

Pożegnanie starszaków miało także swoją kontynuację podczas kreatywnych warsztatów pt. „Wyciskamy witaminki”, które poprowadził pan Radosław Kłapacz, prezes fundacji PrzyGotujmy oraz znany szef kuchni. W warsztatach wzięły udział najstarsze dzieci z grupy III i IV. Podczas warsztatów dzieci wyciskały soki z owoców, przygotowywały zdrowe żelki i próbowały nowych smaków, ale przede wszystkim była to dla wszystkich doskonała zabawa połączona z poszerzaniem wiedzy na temat zdrowego odżywiania się.

Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków i wierzymy, że są doskonale przygotowani do podjęcia nowych wyzwań w szkole podstawowej. Życzymy im samych sukcesów i niezapomnianych chwil w nowym etapie ich edukacyjnej podróży.