List od Mikołaja

Temat dnia: List od Mikołaja.

Data: 30.11.2021r.

Witajcie ponownie Drogie dzieci. Zanim zaczniemy nasze zdalne zajęcia musimy Wam powiedzieć coś bardzo ważnego. Dziś rano wydarzyło się coś niesamowitego! Pod drzwiami naszej sali znalazłyśmy z paniami tajemniczy list. Jak się potem okazało to list do Was kochane dzieci – list od najprawdziwszego Świętego Mikołaja!

W plikach znajdziecie treść tego listu, przeczytajcie go z rodzicami lub starszym rodzeństwem.

1. Zabawa przy piosence „Siedem reniferów”.

Na początek zapraszamy Was do wspólnej zabawy przy piosence „Siedem reniferów”. Naśladujcie jazdę zaprzęgiem św. Mikołaja.

2. Wiersz Mikołajowe dary

Posłuchajcie teraz wiersza czytanego przez rodzica, w plikach znajdziecie ilustracje do tego wiersza. Słuchajcie uważnie, a następnie spróbujcie odgadnąć, który prezent był przeznaczony dla którego dziecka.

Mikołajowe dary
Autor: Bożena Forma

Pięknie dźwięczą małe dzwonki
w saniach z Mikołajem.
Wszystkie dzieci on odwiedzi
nim dzionek nastanie.

Dobrze wszystkich zna marzenia.
Zanim świt przybędzie,
pełny worek z prezentami
całkiem pusty będzie.

Paweł marzył o rowerze,
pewnie go dostanie.
A dla Jarka nowa piłka
już jest na dywanie.

Kasia znajdzie koło łóżka
czarodziejską lalkę.
Mały Robert z klocków Lego
ogromną koparkę.

3. Historyjka obrazkowa.

Kolejne zadanie, które dla Was przygotowałyśmy to historyjka obrazkowa (załączona w plikach dołączonych do zajęć). Obejrzyjcie ja uważnie, jeśli macie taką możliwość możecie ją wydrukować i wyciąć, a następnie ułożyć w odpowiedniej kolejności. Opowiedzcie rodzicom lub rodzeństwu historie pewnej wigilijnej nocy przedstawioną na ilustracjach. Możecie również dopasować dźwięki podane obok do odpowiednich ilustracji.

4. List do Świętego Mikołaja.

Kochane Dzieci pamiętacie o co poprosił Was Święty Mikołaj? Żebyście napisały do niego list i namalowały w nim wymarzone przez Was prezenty. W plikach znajdziecie z rodzicami worek mikołajowy, namalujcie w nim różnymi kredkami, pisakami lub farbkami to co chcielibyście dostać od św. Mikołaja.

Pozdrawiamy - Wasze Panie

Pliki do pobrania: